אוויר רפואי

PAT מתמחה במתן פתרונות ייחודיים עבור יישומי אוויר דחוס לצרכים רפואיים. מטרתנו לעמוד בסטנדרטים הגבוהים הנדרשים בתעשיית הרפואה ולספק מדחסים רפואיים שמבטיחים את איכות האוויר הדרושה כדי לשמור על ניקיון המכשירים ובטיחות המטופלים.

המדחסים הרפואיים שמשווקים על ידי PAT משמשים לאספקת אוויר נשימתי למונשמים במחלקות וחדרי ניתוח וכן להנעת מכשירים פנאומטיים בחדרי ניתוח וטיפולים, קליניקות רפואיות ומרפאות דנטליות, חדרי טיפול נמרץ, חדרי מיון ועוד. הטכנאים שלנו מוכשרים תקן G01.

אנו מספקים פתרון מקיף על ידי 3 סוגי מדחסים נטולי שמן (בורגי, בוכנתי, סקרול) ומייבשי ספיחה רפואיים, שמותאמים ליישומים שונים ומבטיחים אוויר נקי. נשמח לעזור לכם בבחירת המדחסים היעילים ביותר עבורכם.

מהו מדחס אוויר רפואי?

מדחס אוויר רפואי נועד לספק אוויר נקי, יבש, נטול ריח ודחוס.  

מדחסים רפואיים ממלאים תפקיד מכריע בכך שהם שומרים על מערכות אוויר סטריליות בסביבה רפואית, הנדרשת לעמוד בדרישות וקריטריונים שונים. בהשוואה למדחסים הרגילים, המדחסים הרפואיים צריכים לעמוד בקריטריונים ורמת דיוק גבוהה, שכן הם מספקים את האוויר שמטופלים פגיעים נושמים.

לפיכך, ככל שאיכות המכונה חשובה, האוויר הדחוס שהיא משחררת הוא קריטי יותר, ולכן אחד התקנים החשובים שעל מדחס רפואי לעמוד בו היא, פעולה נטולת שמן.

מדוע מדחסים נטולי שמן הכרחיים לשימושים רפואיים?

האוויר שאנו נושמים, המצוי בסביבתנו, זה גם האוויר שנמשך פנימה על ידי מדחסי אוויר. הוא מורכב מכ- 78% חנקן, 21% חמצן ו- 1% תערובת ארגון, פחמן, הליום, מימן ומגוון מזהמים – אדי שמן הוא אחד מהם.

אדי השמן הללו מורכבים משילוב של פחמימנים ותרכובות אורגניות נדיפות. אף על פי שהם מצויים ברמות נמוכות (0.05-0.5 מ"ג), שעשויות להיראות זניחות, אך בסביבות צפופות, ובמיוחד כשמדובר באוויר דחוס שנועד לצרכים רפואיים, יש לכך השפעה מכרעת. למעשה, ככל שלחץ הפעולה גדול יותר, כך רמת הפוטנציאל של שמן באוויר הדחוס גבוהה יותר.

נוכחות של שמנים במערכת האוויר היא במקרים רבות השורש לזיהום גזים בבתי חולים ובסביבות רפואיות שונות. בעזרת מדחסי אוויר נטולי שמן ניתן למזער את הסיכוי לזיהום נשימתי ולהבטיח אוויר נקי, נטול מזהמים ובטוח. פרט לכך, שמירה על אוויר נקי ממזהמים ומאדי שמן תבטיח תהליכים

יעילים, שמירה על טיב המכשירים ויעילות גבוהה יותר.

לאילו יישומים מדחסים רפואיים מתאימים?

 1. הפעלה, חיטוי, עיקור וניקוי של כלים ידניים ללא מגע פיזי בכלים.
 2. אספקת אוויר רפואי ברמה גבוהה באמצעות מקור חמצן איכותי למטופלים שמתקשים או לא יכולים לנשום בעצמם.

עוד משמש האוויר הרפואי להפעלת סימולטורים, הפעלת ציוד אנדוסקופיה ומכשירים כירורגיים, פינוי, איטום וריתוך של שקיות ובקבוקים, הפעלת תאי לחץ, יישום צילומי רנטגן וממוגרפיה, ניפוח צמיגים של כסאות גלגלים ועוד.

3 הסוגים של המדחסים הרפואיים המשווקים על ידי חברתנו

 1. מדחסים בורגיים – מדחס סיבובי (רוטרי), שעקרון הפעולה שלו דומה לזה של דגמים המוזרקים שמן, אך ללא שמן בתא הדחיסה. קיימים שני סוגים של מדחסים בורגיים – מדחס יבש ומדחס מוזרק מים. במדחס מהסוג היבש הברגים המסתובבים אינם נוגעים זה בזה, ומיקומם היחסי נשמר באמצעות גלגלי תזמון משומנים שמצויים מחוץ לתא הדחיסה. בסוג השני, המוזרק מים, נעשה שימוש במבנה גלגלי תזמון דומה, אך מים מוזרקים לתא הדחיסה כדי לשמש כאטם במרווחים הפנימיים וכדי לקרר את חום הדחיסה.
 2. מדחסים בוכנתיים – מדחס בוכנתי מייצר כוח באמצעות תזוזת אוויר. המדחסים בקטגוריה זו עובדים עם מנגנונים פנימיים שונים, אך העקרון זהה עבור כל אחד. בחלל שבתוך המדחס נאגר אוויר שנאסף מסביבת המדחס, ולאחר מכן הוא נדחס לחלל כדי להגביר את הלחץ והאנרגיה הפוטנציאלית המשמשת להנעה או הפעלת מכשירים שונים.
 3. מדחסי סקרול – מדחס אוויר חלזוני (ספירלי) מאט ומצנן את האוויר הנכנס על ידי פיזורו ובניית אנרגיה פוטנציאלית. בגלל תהליך הדחיסה הרב שלבי, מדחסים מסוג זה מסוגלים להפיק כמות גבוהה של אנרגיה במכונות קטנות יחסית.

מהם מייבשי ספיחה רפואיים?

כאמור לעיל, בתעשיית הרפואה, יש לעבד, לחטא ולייבש את האוויר הרפואי המשמש לטיפול בחולים ולהפעלת ציוד ומכשירים רפואיים. מייבשי ספיחה רפואיים נועדו לסלק את אדי המים הנוצרים באופן טבעי בתהליך דחיסת האוויר.

כיצד נוצרים אדי מים בתהליך הדחיסה, ולמה חיוני לייבש אותם?

המדחס יונק אוויר רווי לחות מהסביבה. בתהליך הדחיסה, טמפרטורת האוויר עולה, ונוצרים אדי מים. כאשר האוויר מתקרר, אדי המים מתעבים ויוצרים לחות. בהעדר פתרונות ייבוש וספיחה, הלחות המצטברת עלולה לעבור במורד הזרם לתוך מיכל האוויר הדחוס, לקווי החלוקה, לצינורות, לרכיבי חלוקת האוויר הרפואי ולמשתמשי הקצה.

לחות היא מזהם מסוכן במערכת אוויר דחוס. לאורך זמן, עודף נוזל בזרם האוויר עלול לגרום לקורוזיה במיכלים ובצנרת, ולגרום נזק לציוד, לכלים ולרכיבים. יתרה מכך, לחות לא רצויה עלולה לגרום להתפתחות חיידקים, עובש ומזהמים אחרים במערכת חלוקת האוויר.

כאן נכנסים מייבשי ספיחה רפואיים, מערכות סינון ורכיבי ניטור אוויר שונים, שפעולתם מאפשרת לייבש ולהסיר את המים, המזהמים והחלקיקים מהאוויר הדחוס ולהבטיח "אוויר רפואי" נקי.

מייבשי הספיחה ממלאים את התפקיד הגדול ביותר בתהליך הניקוי הזה. אוויר יבש מונע התרבות חיידקים ושומר על נקודת הטל (הלחות) בשליטה. במהלך הליכי תחזוקה מונעת רגילים, המייבשים, המסננים והמוניטורים נבדקים ונבדקים לצורך הבטחת ביצועים נאותים.

יתרונות השימוש במייבשי הספיחה המשווקים על ידי חברתנו

 • הגנה על תהליכי ייצור האוויר הדחוס ומחזורי שירות ארוכים יותר למכונות והתקנות.
 • שמירה על נקודת טל לחץ קבועה ואיכות אוויר קבועה, שימוש בחומרי ייבוש ברמה הגבוהה ביותר.
 • הפחתת עלויות התפעול בשל דרישות אנרגיה ממוזערות.
 • אמינות תפעול מרבית שמבטיחה הגנה מפני כשלים.
 • שליטה חכמה לתפעול נוח.
 • הרכבה פשוטה ובטוחה.
 • תחזוקה פשוטה.

אנו בטוחים שעשויות להתעורר שאלות והתלבטויות בבחירת מדחסים רפואיים ומייבשי ספיחה שיעניקו לכם מענה אופטימלי לדרישות היישומיות והצרכים השונים. בחברת PAT זמינים לעזור לכם ולספק הכוונה, ייעוץ ושירותים משלימים, כולל התקנה, תחזוקה ותיקונים.

זמינים עבורכם תמיד: 09-7409913