כל מה שחשוב שתדעו על מדחס סקרול

מדחס גלילה, המכונה גם מדחס סקרול או ספירלה, הוא מכשיר המשמש לדחיסת אוויר או נוזל קירור. מדחסים אלה הפכו פופולריים יותר ויותר בשל היעילות, הפעולה השקטה והגודל הקומפקטי שלהם. 

כאשר אתם מחפשים ובוחרים מדחס מסוג זה חשוב שתקבלו את ההכוונה הגדולה ביותר לכך מאנשי מקצוע המבינים היטב בתחום. 

יש לכך השלכות משמעותיות על תפוקת העבודה במפעל בו אתם עובדים, על האחריות וכמובן על בטיחות העובדים. ומיד גם תגלו מדוע.

 

מדחס סקרול – כל מה שצריך לדעת על השימוש והיתרונות שלו

כאשר מדובר על מדחס תעשייתי זה רק הגיוני שנרצה לחקור ולנסות להבין באופן נרחב לאילו שמושים הוא קיים ומה אפשר לעשות עמו. השימושים היותר נפוצים עבור מדחס זה הם באזורים ביתיים ומסחריים כאחד, ולרוב נמצאים בשימוש במקומות אלו:

 • בשימוש ביתי

מערכות מיזוג אוויר, משאבות חום, ומקררים.

 • בשימוש מסחרי 

מערכות קירור תעשייתי ויישומי רכב.

 

מהם שלל היתרונות של מדחסי הגלילה?

מדחס סקרול מורכב משתי מגילות משולבות היוצרות סדרה של כיסי גז בצורת סהר. מגילה אחת קבועה, בעוד השנייה מסתובבת, ובכך מקטינה את נפח כיסי הגז ודוחסת את הגז. עיצוב פשוט אך אלגנטי זה מוביל למספר יתרונות:

 • יעילות אנרגטית

על ידי מזעור החלקים הנעים, מדחסי גלילה מפחיתים את הפסדי החיכוך, ותורמים ליעילות גבוהה יותר.

 • אמינות

עם פחות חלקים, יש פחות סיכוי לכשל מכני.

 • פעולה שקטה

תהליך הדחיסה ההדרגתי מייצר פחות רעש בהשוואה למדחסים אחרים.

 • ידידותי לסביבה

ניתן לעצב מדחסי גלילה לעבודה עם חומרי קירור ידידותיים לסביבה.

מדחס אוויר תעשייתי פועל דרך שתי ספירלות משתלבות, אחת קבועה והשנייה סובבת. עיצוב ייחודי זה ממזער את אובדן האנרגיה, מה שהופך את המדחסים הללו ליעילים עד 15% יותר מאשר מדחסים בגרסאות פחות מתקדמות. היעדר שסתומים ובוכנות גם מפחית רעש ורעידות, ותורם לפעולה שקטה יותר מה שהופך אותם לאידיאליים. 

יחד עם זאת, חשוב לדעת שמדחסי גלילה יכולים להיות יקרים יותר מראש, אך היעילות שלהם גורמת לרוב לעלויות נמוכות יותר בטווח הארוך. מדחסים אלה מיועדים בעיקר לצורכי קיבולת בינונית עד נמוכה, וייתכן שלא יתאימו ליישומים בעלי קיבולת גבוהה מאוד או נמוכה מאוד.

הטכנולוגיה שמאחורי מדחסי גלילה חוללה מהפכה משמעותית בעולם התעשייה והביאה מגוון של יתרונות כולל יעילות אנרגטית, אמינות והפחתת רעש. 

עם זאת, הבנת הצרכים הספציפיים ועבודה עם איש מקצוע בעל ידע יהיו המפתח לבחירה הנכונה. תחזוקה שוטפת והקפדה על הנחיות תפעול יבטיחו עוד יותר שמדחס הגלילה הנבחר יספק שנים רבות של שירות יעיל ובטוח.

 

כיצד לבחור את המדחס הנכון: טיפים לבחירת הדגם המתאים לצרכים שלכם

כל מוצר שאנחנו רוכשים בין אם הוא מייבש ספיחה עבור מפעל תעשייתי ובין אם הוא עבור מכשור ביתי חשוב שנבחר אותו נכון. כאן בדיוק נכנסים לתמונה אנשי המקצוע וחשוב שניעזר בהם על מנת שיוכל לסייע לנו בהתאמה אישית, ובכלל, בכל מצב בו אנחנו זקוקים להכוונה ויש לנו שאלות על המוצר. כך או כך, חשוב לבחור את המדחס בהתאם, בחירת מדחס סקרול נכון דורשת התייחסות למספר משתנים:

 • צרכי יישום

קבעו את השימוש הספציפי, בין אם לקירור, חימום או שניהם.

 • קיבולת

בחרו דגם שעומד בעומס הקירור או החימום הדרוש.

 • יעילות אנרגטית

חפשו דגמים להם יש ביקורת חיובית על יעילות אנרגטית שתורמת לתעשייה.

 • תקציב

השוו עלויות תוך התחשבות גם בהשקעה הראשונית וגם בהוצאות התפעול לטווח הארוך.

מדחס סקרול

טיפים לשימוש במדחס סקרול בצורה יעילה ובטוחה

כאשר אתם משתמשים במוצר כל כך חשוב לתעשייה כמו מדחס אוויר דחוס בורגי מחיר הוא חלק בלתי נפרד מהסקר הנרחב שעליכם לעשות. יחד עם זאת, מהרגע שכבר מצאתם את המדחס המתאים לכם על מנת שהוא גם ישמר ויעניק לכם תמורה ראויה לתהליך, כדאי שתתפעלו אותו נכון. תפעול יעיל ובטוח במדחס גלילה מצריך הקפדה על ההנחיות הבאות:

 • תחזוקה שוטפת

טיפול שוטף מבטיח ביצועים ובטיחות מיטביים. פעלו בהתאם להנחיות היצרן ועיינו תמיד במדריך למשתמש לקבלת הוראות הפעלה ספציפיות.

 • התקנה נכונה

הזמינו איש מקצוע מוסמך להתקנה כדי להבטיח שהיא עומדת בכל תקני הבטיחות.

מדחס סקרול מציעי פתרון מודרני ויעיל ליישומי קירור וחימום שונים. הבנת הפונקציונליות שלו והתחשבות בזהירות בצרכים הספציפיים יסייעו בבחירת הדגם הנכון. תחזוקה שוטפת והקפדה על הנחיות היצרן מבטיחות פעולה יעילה ובטוחה, תוך מקסום היתרונות של טכנולוגיה חדשנית זו. 

כאשר אתם רוכשים כל מוצר בתחום זה חשוב שתרכשו מחברה מקצועית המעניקה לכם גם שירות אדיב סבלני ומכיל וגם מקצועיות גבוהה לצד השירות.

חברת PAT היא מהחברות המקצועיות והמובילות בתחומן בישראל בתחום פתרונות אוויר דחוס לתעשייה. לחברה קיים ניסיון משנת 2000, היא עוסקת בייבוא, שיווק ואספקה של מדחסים וציוד נלווה למדחסים זאת בנוסף לשירותי תיקונים ושיפוץ. החברה דוגלת במצוינות, ושירות מכיל, אדיב וסבלני לצד מקצועיות ברמה גבוהה.

 

מדחס סקרול – שאלות ותשובות

מהם השימושים הנפוצים ביותר למדחס סקרול בתחומי הבית והמסחר?

מדחסים אלו משמשים בעיקר ביישומי קירור וחימום כגון מיזוג אוויר, קירור ומשאבות חום.

אילו משתנים חשובים יש לקחת בחשבון בבחירת מדחס סקרול מקצועי?

שיקולים מרכזיים כוללים את צרכי היישום, קיבולת, יעילות אנרגטית ותקציב כמובן שיש לקחת מראש בחשבון.

כיצד טכנולוגיית מדחס גלילה משפרת את יעילותה של התעשייה?

העיצוב הייחודי שלו מפחית את אובדן האנרגיה, ובכך משפר את היעילות, והוא פועל בשקט יותר מאשר מדחסים מסורתיים.

כיצד ניתן להשוות בין דגמים שונים ולבחור את המדחס המתאים?

השוואת דגמים שונים דורשת ניתוח של הצרכים הספציפיים שלכם והתחשבות בגורמים כמו קיבולת, יעילות אנרגטית, עלות ומוניטין היצרן.

 

הקראת המאמר לבעלי מוגבלויות:

מדחס סקרול
תוכן עניינים
יבוא מדחסים בורגיים
יבוא מדחסים בורגיים

יבוא מדחסים בורגיים הוא אחד מהגורמים החשובים בתעשייה המשלבים מרכיב אינטגרלי ביישומים תעשייתיים שונים. ההחלטה מצריכה שיקול דעת מדוקדק של מספר גורמים על מנת

קרא עוד »